Nisan 26

Etiketler

“Ali Koç’un Rekabet Kurumu’na önerisi işe yaradı”

Ali Koç’un Rekabet Kurumu’nda konuşması bence büyük olaydı. Hem Koç ve temsil ettiği sınıf için hem de Rekabet Kurumu için. Kurum, özel sektörü tanıyıp anladıkça aldığı kararların isabet oranı artacaktır.

Alıntı haber yayımlamak pek adetimiz değil ama önemli olduğu için BusinessHT’den aktarıyoruz:

Pek çok sektöre kestiği “rekabet” odaklı cezalar ile öne çıkan Rekabet Kurulu, incelediği sektörlerle yakınlaşma kararı aldı.

Perşembe günü kurumda bir konferans veren Koç Holding Başkanvekili Ali Koç, cezalardan yakınarak Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak’a, “Denetlediğiniz kurumların sorunlarına da hakim olun. Kurum uzmanlarına sektörler anlatılsın. Madalyonun bir de bu tarafı var” demişti.

Bunun üzerine Torlak, kurumun kendisini dönüştürmesini sağlayacaklarını belirterek, bu amaçla sektörlerle bir araya geleceklerini söyledi. Torlak, bu kapsamda ilk çalıştayı da gelecek ay sonunda elektrik sektörüyle gerçekleştireceklerini ifade etti.

Torlak, kurumların kendini dönüştürmesi gerektiğini belirterek, “Enerji sektöründe elektrik konusunu ele alacağız. Uzmanlarımız, çalıştıkları sektör ya da konuda aktörlerin ne düşündüğünü, sektörün nereye evrildiğini görsünler” dedi.

Reklamlar