Enerji Hukuku Eğitimi

TEHAV ve Lebib Yalkın Yayınları işbirliği ile düzenlenecek olan enerji hukuku eğitimine dair ayrıntıları Elif Duranay aktarıyor.

13 Şubat 2016 tarihinde Türk Ekonomik Hukuk Araştırmaları Vakfı (TEHAV) ve Lebib Yalkın Yayınları işbirliği ile enerji hukuku eğitimi düzenleniyor. Eğitimde, elektrik, doğalgaz, petrol, LPG piyasalarına ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na ilişkin mevzuat kapsamındaki düzenleme ve uygulamalara ayrıntılı bir şekilde yer verilmesi ve hem bu düzenleme ve uygulamaların amacına ve önemine hem de son yıllarda serbestleşen enerji piyasalarındaki risk ve aksaklıklara dikkat çekerek çözüm yollarının belirlenmesini amaçlıyor.

Eğitim kapsamı ise oldukça zengin; gerçek hayattan örneklerin de yer alacağı eğitim, enerji hukukuna ilişkin kısa bir girişin ardından sektörel olarak sırayla elektrik endüstrisine ilişkin ayrıntılı bilgi verilmesi ile başlayıp, elektrik endüstrisindeki pazarların hukuki ve iktisadi analizi ile devam ediyor. Daha sonra elektrik piyasalarının işleyişinin anlatılmasıyla elektrik endüstrisi bölümünün tamamlanmasının ardından, doğalgaz ve petrol endüstrisine ilişkin sunumlarla devam eden eğitimde, LPG’ye yönelik düzenlemelerden de bahsedilmesi ile son olarak enerji piyasalarında denetim ve idari para cezalarının da anlatılması planlanıyor.

Eğitimciler ise, EPDK Kurul Üyesi, Uluslararası Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu Başkanı ve Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği Başkanı ve aynı zamanda da Bilkent Üniversitesi Enerji Hukuku ve Politikası Öğretim Görevlisi olan Alparslan Bayraktar, Balcıoğlu Selçuk Akman Keki Avukatlık Ortaklığı’nda Ortak Avukat ve Bilkent Üniversitesi Enerji Hukuku ve Politikası Öğretim Görevlisi olan Av. Şahin Ardıyok ve eski EPDK Enerji Uzmanı ve Balcıoğlu Selçuk Akman Keki Avukatlık Ortaklığı’nda Kıdemli Danışman olarak görev yapan Tolga Turan’dan oluşuyor. Kamu ve özel sektör deneyimine sahip uzmanların birlikte bu eğitimi verecek olması katılımcıların tecrübelerinden faydalanabilmesi bakımından önemli.

Katılımcı sayısının sınırlı olduğu Enerji Hukuku Eğitimi’ne ilişkin ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

One thought on “Enerji Hukuku Eğitimi”

Bence olay şöyle:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.