Hukuk dünyasında teknolojik gelişmeler

Dünyanın en büyük kadroya sahip olan hukuk bürolarından Dentons, son zamanlarda süregelen hukuki uygulamaya meydan okuyan girişimleri ile gündemde.  Mart ayında müvekkillere sunduğu hizmetleri IT tabanlı çözümler aracılığıyla geliştirmeye yönelik geliştirdiği NextLaw Labs inisiyatifini duyuran Dentons, Mart’tan bu yana hızlı bir şekilde hukuki araştırmaya ve danışmanlığa çığır açacak gelişmelere adım attı.

NextLaw Labs hakkında daha detaylı bilgi edinmek için http://www.nextlawlabs.com/ web sitesine göz atmanız yeterli.

Dentons, NextLaw Labs şemsiyesi altında müşteri-çözümlü hukuk hizmetlerini teknoloji ile geliştirmek adına bir yandan IBM ile ortaklık kurarken diğer yandan da ilk portföy şirketi olan ROSS Inteligence Inc. ile anlaşma imzaladı.

Söz konusu ortaklıkların ilk meyvesi, avukatların daha etkin çalışmasını sağlayacak ve müvekkilleri rahatlatacak bir uygulama. IBM’in Watsons teknolojisi desteğiyle alt yapısı geliştirilen ve şekillendirilen uygulama sayesinde Dentons avukatları araştırmak istedikleri konuları kendi lisanlarıyla sorabilecek, ilgili mevzuat ve içtihatlar incelenerek sorular da bu dayanakları ile beraber cevaplanabilecek.

Dentons’ın IBM ve ROSS ortaklığı ve geliştirilen uygulaması hakkında detaylı bilgi için ise http://www.dentons.com/en/whats-different-about-dentons/connecting-you-to-talented-lawyers-around-the-globe/news/2015/august/dentons-nextlaw-labs-and-ibm-cloud-fuel-legal-tech-startups web sitesini ziyaret edebilirsiniz.