YeniyılYeniyılYeniyılYeniyılYeniyıl!

2013’ün en çarpıcı olayı şüphesiz ki Merkür’ün geri yürümesiydi. Arkasına bakmadan -Antalya ağızyla- anarga anarga yürüyen Merkür’ün yıktığı gönül saraylarını 2014’te Venüs, o da olmazsa 2015’te Mars’ın inşa etmesini niyaz ederiz.

Tam yeni yılı Hicri takvime göre Muharrem ayınının ilk günü kutlamaya başlamıştık ki, olaylar gelişti ve sözün sahibi değişti. İzlediğimiz kötü film, rezil bir sona doğru yaklaşırken makinalar durdu ve film geri sarmaya başladı. Ama kötü bir yapıtı üstüne üstlük tersinden izlemenin tek bir sonucu oldu: mide bulantısı. Suyu bol rakı içsek bu kadar kötü olmazdı. Kusmadan yeni yılı görebilirsek ne ala.

Yeni yılın 2013’ten güzel olacağına şüphe yok. Finansçıların tabiriyle bu yıl dibi gördük, sabrımız, direncimiz test edildi. Ama bundan sonrasının yönü yukarı.

denton-logo

Bu arada size rekabet hukuku ve regülasyon konularından en nadide en güncel en harika haberleri sunan Ph ekibinin adresi değişti. Bilim Sokak No. 5, Sun Plaza Kat 11 – 12, Maslak adresinde çalışıp fırsat buldukça sizlere gönül imbiğimizden damıttığımız haberleri sunmaya devam ediyoruz. Arka fonun neden (rengi ekrandan ekrana fark edebilir) tatlı bir mora döndüğünü merak edenler yanıtı yandaki logoda arayabilirler.

2014’ün bizi bir yıl daha eskitmekten daha fazlasına yaraması umuduyla.

Herkese iyi yıllar.

Yazar: Ali Ilıcak

Ali is the Head of Competition and Economics at Cetinkaya, where his areas of professional expertise include merger control, competition litigation, regulatory economics, and government relations. In his three decades in industry he has worked with international law firms, national governments, blue chip enterprises and leading Turkish companies. https://www.cetinkaya.com/bios/ali ilicak

One thought on “YeniyılYeniyılYeniyılYeniyılYeniyıl!”

Bence olay şöyle:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.