Chicago Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Sam Peltzman, Bilkent Üniversitesi Hukuk ve Ekonomi Yüksek Lisans programı çerçevesinde, konuk öğretim görevlisi olarak 23-24 Ekim tarihlerinde Ankara’ya geliyor.

Story_PeltzmanPeltzman, Actecon ortaklarından, aynı zamanda kendisinin Chicago Üniversitesi’nden eski öğrencisi Şahin Ardıyok tarafından verilen “Regülasyon Ekonomisi ve Hukuku” dersine konuşmacı olarak katılacak ve “Regülasyon Teorisi” ile “Regülasyon Teorisi’nin Sonuçları” konular hakkında dinleyicilere bilgi verecek.

Peltzman’ın katılacağı dersler 23-24 Ekim tarihlerinde Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüs B Binasında gerçekleştirilecek ve dışarıdan katılım serbest olacak.

Halihazırda, 1958 yılından beri yayınlanmakta olan ve hukuk ve ekonomi alanında dünyadaki en seçkin dergilerden biri konumunda bulunan Journal of Law and Economics’in editörlüğünü yapan Sam Peltzman’ın hukuk ve ekonomi disiplinine çok büyük katkıları bulunuyor. Bu katkıların beki de en büyüğü doğrudan Bilkent Üniversitesi’nde konuşmacı olarak katılacağı dersin konusu ile ilişkili bulunan ve doktrinde “Peltzman Etkisi” olarak adlandırılan teori.

Hukuk ve ekonomi alanında çalışan en önemli iktisatçılardan birisi olan Peltzman’ı dinlemek, bu alana ilgi duyan herkes için çok önemli bir deneyim olabilir.

Bence olay şöyle:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.