Jeff Bezos Fatih Projesi ihalesi için gazete aldı!

Fatih Projesi kapsamında Kindle’ı bastırmak için Washington Post’u almış olabilir. Ali Ilıcak’tan uluslararası komplonun şifrelerini çözen bir analiz.

…diye tahmin ediyorum. Malum, memleketin en önemli projelerinden biri olan Fatih Projesi kapsamında öğrencilere milyonlarca tablet bilgisayar alınacak. Apple’ıydı, Microsoft’uydu kapılarda bekliyor. Amazon’un CEO’su Jeff Bezos da olsa olsa Kindle tabletlerini bu muazzam ihale öncesinde daha iyi tanıtabilmek için Washington Post’u peşin para sayıp almıştır – diye düşünüyorum. Bu aralar gazete ve tvler kapış kapış gidiyor ya.

jeff-bezos-amazon

Bezos, Kindle tabletlerini de satan dev internet perakendecisi Amazon’un CEO’su. Meşhur gazeteyi Amazon’a değil kendisine almış. Çalışanlara yolladığı notta, benim zaten sevdiğim bir işim var, gazetenin yönetimine, gidişatına karışmayacağım, önemli olan özgür basının korunması, mealinde şeyler söylemiş. Ama buna kanmak mümkün değil. Hele bu devirde.  Necip Türk basınının CNN sunucusu Amanpour ile yaptığı gibi  Bezos ile de konuşulsa belirttiğim komplo ortaya çıkarılacaktır. Tabletlerin telekinetik etkileri üzerine de ilgili makamların dikkat çekip önlem alması gerekiyor.

Yazar: Ali Ilıcak

Ali is the Head of Competition and Economics at Cetinkaya, where his areas of professional expertise include merger control, competition litigation, regulatory economics, and government relations. In his three decades in industry he has worked with international law firms, national governments, blue chip enterprises and leading Turkish companies. https://www.cetinkaya.com/bios/ali ilicak

Bence olay şöyle:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.