Borçlar Hukuku Konferansı

Kadir Has Üniversitesi bu haftasonu borçlar hukuku bilgilerini tazelemek ve değerli akademisyenler ve uygulayıcılarla fikir alışverişinde bulunmak isteyen katılımcıları ‘Borçlar Hukuku Genel Hükümler’ isimli ve yaklaşık 3 ay süreyle devam edecek olan konferansa bekliyor.

Şirketimiz Ortaklarından eski Rekabet Uzmanı ve aynı zamanda Bilkent Üniversitesi’nde Regülasyon Ekonomisi ve Hukuk ile Enerji Hukuku derslerini veren Şahin ARDIYOK’un da konuşmacı olarak katılacağı ve Rekabet Hukuku Bakımından Kelepçeleme Sözleşmeleri‘ni ele alacağı konferansın bu ayki bölümü, 24-25 Mart tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yapılacak.

İstanbul Üniversitesi’nin Medeni Hukuk Kürsüsü’nün kıymetli Profesörlerinden İsmet Sungurbey’in anısına düzenlenen konferansın içeriği şöyle:

24 Mart Cumartesi

‘Sözleşmeden Doğan Borç İlişkileri’ konusunun ele alınacağı ilk gün, İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Av. Mehmet DURAKOĞLU, İstanbul Ticaret Odası Hukuk Müşaviri Prof. Dr. Ergün ÖZSUNAY ve Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa DURAL’ın başkanlık edecekleri 3 oturumdan oluşuyor:

25 Mart Pazar

Konferansın ikinci gününde ise ‘Borçların İfası’ ve ‘Borçların İfa Edilmemesinin Sonuçları’ tartışılacak; Muğla Barosu Başkanı Av. Mustafa İlker GÜRKAN, Adana Barosu Başkanı Av. Aziz ERBEK ile Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. E. Saba ÖZMEN başkanlığında 3 oturum gerçekleştirilecek:

Üç ay sürecek olan konferansın izleyen aylardaki gün başlıkları ise şöyle:

  • 28 Nisan Cumartesi: Haksız Fiilden Doğan Borç İlişkileri
  • 29 Nisan Pazar: Borç İlişkilerinin Üçüncü Kişilere Etkisi – Borçların ve Borç İlişkilerinin Sona Ermesi, Zamanaşımı
  • 26 Mayıs Cumartesi: Sebepsiz Zenginleşmeden Doğan Borç İlişkileri – Borç İlişkilerinde Özel Durumlar-Taraf Değişiklikleri
  • 27 Mayıs Pazar: (Yeniden) Türk Borçlar Kanunu Eleştirileri