Rekabet Kurumu’ndan yeni soruşturma…

Kurum ilginç bir soruşturmaya imza atmaya hazırlanıyor. Bugün yayınladığı habere göre, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu hakkında soruşturma başlatıldı. Konusu ise, CMAS sistemi dışındaki eğitim sistemlerine yönelik Federasyon uygulamalarının hâkim durumun kötüye kullanılması suretiyle Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediği.

Bilmeyenler için; CMAS, Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu olup Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu bu Konfederasyon’un bir üyesidir. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Konfederasyon kurallarıyla uyumlu olarak Türkiye’deki dalış eğitimi ve standartlarını yönetmektedir.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ilk kez Rekabet Kurumu karşına çıkmıyor çünkü Federasyon, 2011 yılı içinde hakim durumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle iki ön araştırma daha geçirdi. Ancak bu kararlar sonucunda, fotoğraftaki gibi her şey yolundaydı.

Önaraştırmaların birinde Kurul, Federasyon’un hakim durumda olduğuna ve bu durumunu kötüye kullandığına karar verip Federasyon’a görüş gönderilmesine karar vermişti. Şimdi ise Rekabet Kurumu, sadece görüş göndermekle Federasyon’un iddia konusu uygulamalarının önüne geçemeyeceğini düşünmüş olacak ki, bu düşüncesini başlattığı soruşturmayla somutlaştırdı.

Rekabet Kurumu Derine Dalıyor” için bir yorum

Bence olay şöyle:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.