İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı kapsamında 2006 yılından bu yana süren “Uygulamalı Rekabet Hukuku Dersleri”nin yeni dönemi önümüzdeki hafta başlıyor.

Yüksek lisans programı içerisinde seminer dersleri şeklinde sunulan ve katılımcılara ‘katılım sertifikası’ verilen rekabet hukuku dersleri, Yrd. Doç. Dr. Kerem Cem Sanlı koordinatörlüğünde bu yıl da kamuya açık olarak devam edecek.

Program kapsamındaki öğrencilerin yanında akademisyenler, uygulamadan avukatlar ve profesyonellerin katılım gösterdiği derslerin her biri, önceden belirlenen güncel konular hakkında sunumlar ve tartışmalarla ilerliyor. Ayrıca Rekabet Kurumu ile yapılan işbirliği sayesinde bu yıl da, sunum yapmak üzere seminerlere Rekabet Kurumu’ndan uzmanlar  katılıyor.

Güncel rekabet hukuku sorunları, ses getiren Kurul kararları ve uygulamaya yönelik son gelişmeler olmak üzere konuları özenle seçilen derslerde:

  • ACTECON ortaklarından eski Rekabet Kurumu uzmanı Şahin ARDIYOK tarafından 19 Mart tarihinde “Akaryakıt Dağıtımında Rekabet Hukuku Sorununa Alternatif Bir Yaklaşım: Coğrafi Piyasanın Yeniden Tanımlanması” konulu sunum yapılarak Kurul’un da merceği altında olan akaryakıt dağıtımı kararları çerçevesinde yeni yaklaşımlar değerlendirilecek;
  • Ayrıca ACTECON’un ortaklarından Dr. Fevzi TOKSOY 21 Mayıs tarihinde “Rekabet Hukukunda Uyum Programları” konulu sunumuyla, Rekabet Kurumu’nun da geçtiğimiz yıl hakkında rapor yayınladığı ve sıkça üzerinde durduğu uyum programlarını anlatacak.

Derslerin içeriği hakkında detaylı bilgi:

Katılım her zamanki gibi kamuya açık. Bilgi için rhm@bilgi.edu.tr adresine e-posta atabilirsiniz.

Bence olay şöyle:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.