Televizyonun altındaki banttan flaş! flaş! flaş! diye geçen haberler vardır ya, bu da aslında bizim dünyamız için öyle bir haber. Sizlere 2 Kasım günü yayımlanan KHK ile orta düzey yönetici atamaya ilişkin kimi yetkilerin Başkan’da toplandığını geçtiğimiz haftalarda duyurmuştuk. Geçtiğimiz Perşembe günü, vekaleten yürütülen Başkan Yardımcılığı pozisyonlarına Kurum içinden asalaten iki atama yapılması ile başlayan  değişikliği, Cuma akşamı duyurulan çok daha büyük bir paket takip etti. Bize ulaşan bilgilere göre beşinci bir mesleki daire başkanlığı kuruldu ve koordinatör adı altında daire başkanına yardımcı olacak yeni bir pozisyon oluşturuldu. Araştırma Dairesi feshedildi. Görevlerini bir süredir vekaleten yürüten ikinci ve dördüncü daire başkanları asalten atandılar. Boşalan Hukuk Müşavirliği, İdari ve Mali İşler, Bilgi İşlem Daire Başkanlıklarına dışarıdan atama yapılması bekleniyor.

Yeniden yapılanmaya dair diğer bilgilerimiz netleşince, burada duyurmaya değer olanları da yayımlayacağız.

Rekabet Kurumu’nda yeniden yapılanma” için 2 yorum

  1. Kurumda yeniden yapılanma olduğu için 2011’de yeni uzman yardımcılarının alınmadığını duydum. Uzun zamandır bir sınav açılmasını bekliyorum. Acaba 2012’de alım yapılacak mı? Yoksa kurumun personele ihtiyacı yok mu?

  2. Eskiden TEB ve eczaneler hakkında verilen karardan sonra, son zamanlarda otomobilcilere ve bankalara verilen cezalarla kamuoyunun da ilgi göstermeye başladığı RK’nın, son yıllarda artan etkinliğinin yapılan bu değişikliklerle azalmayacağını umuyorum. Açıkçası siyasi otoritenin güçlü idari kurumları istememesi sonucu böyle bir değişikliğe gidildiğini düşünüyorum; Kurul içinden seçilen kontenjanın da bire düşürülmesi pek isabetli bir tercihe benzemiyor. 5. Daire RK’nın iş yükünü hafifletebilir ise çok yerinde bir düzenleme olacaktır, ancak halihazırdaki uzmanların daireler arasında olası yer değiştirmesi ve bu uzmanların uzmanlık alanı dışındaki sektörlerde çalışması sonucunu doğurmamalıdır.

Bence olay şöyle:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.